KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyertsteckning 17234134

nr 1723 4134

Nikos Ghika

(1906-1994), Grekland

Blyertsteckning, Möjligen föreställande Mikis Theodorakis. Signerad, daterat -65, Sterbhusstämpel. Bildmått: 48x32 cm, yttermått inklusive ram: 72x52 cm

Nikos Hadjikyriakos-Ghikas, konstnär född 1906, död 1994.

Utrop:

5.000 kr

Såld:

4.000 kr

måndag 15 september 2025
kl 18:34:01

13/9 14:33:06 1      Vinnande bud

Nikos Ghika

Läs mer om Nikos Ghika